  • DF62P-3EP-2.2C
DF62P-3EP-2.2C
advertisement
Manufacturer No:
DF62P-3EP-2.2C
HK JDW NO:
355-DF62P-3EP-2.2C
Package:
Datasheet:
DF62P-3EP-2.2C
Description:
2 Rows Plug Bulk Black 3 Positions Panel Mount Male Pin Crimp DF62 PBT
Quantity:
In Stock : 1430
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DF62P-3EP-2.2C
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Series
    DF62
  • Connector Type
    Plug
  • Number of Positions
    3
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    2
  • Gender
    Male
  • Fastening Type
    Latch Holder
  • Subcategory
    Headers and Edge Type Connectors
  • Contact Type
    Male Pin
  • Pitch
    0.087 2.20mm
  • Total Number of Contacts
    3
  • Depth
    7.3mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Reference Standard
    UL
  • Reliability
    COMMERCIAL
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Rated Current (Signal)
    3A
  • Insulation Resistance
    1000000000Ohm
  • Row Spacing
    0.079 (2.00mm)
  • Note
    Contacts Not Included
  • Polarization Key
    POLARIZED HOUSING
  • Dielectric Withstanding Voltage
    650VAC V
  • Length
    16.05mm
  • Width
    11.3mm