  • DF62C-24S-2.2C
DF62C-24S-2.2C
advertisement
Manufacturer No:
DF62C-24S-2.2C
HK JDW NO:
355-DF62C-24S-2.2C
Package:
Datasheet:
DF62C-24S-2.2C
Description:
5 Rows Socket Bulk White 24 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp DF62 PBT
Step5Bar-code shipping tag
DF62C-24S-2.2C
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Free Hanging, Panel
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Series
    DF62
  • Connector Type
    Socket
  • Number of Positions
    24
  • Color
    White
  • Number of Rows
    5
  • Gender
    Receptacle
  • Fastening Type
    Latch Lock
  • Contact Type
    Female Socket
  • Pitch
    0.087 2.20mm
  • Depth
    13.65mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Row Spacing
    0.079 (2.00mm)
  • Length
    9.55mm
  • Width
    12.3mm