  • DF62B-2S-2.2C(11)
DF62B-2S-2.2C(11)
advertisement
Manufacturer No:
DF62B-2S-2.2C(11)
HK JDW NO:
355-DF62B-2S-2.2C(11)
Package:
Datasheet:
DF62B-2S-2.2C(11)
Description:
1 Rows Socket Bulk Black 2 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp DF62 PBT
Quantity:
In Stock : 2500
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DF62B-2S-2.2C(11)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Free Hanging, Panel
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Series
    DF62
  • Connector Type
    Socket
  • Number of Positions
    2
  • Color
    Black
  • Number of Rows
    1
  • Gender
    Receptacle
  • HTS Code
  • Fastening Type
    Latch Lock
  • Contact Type
    Female Socket
  • Pitch
    0.087 2.20mm
  • Depth
    5.08mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Length
    9.55mm
  • Width
    4.9mm