  • DF57AH-5S-1.2C
DF57AH-5S-1.2C
advertisement
Manufacturer No:
DF57AH-5S-1.2C
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
HK JDW NO:
355-DF57AH-5S-1.2C
Package:
Datasheet:
DF57AH-5S-1.2C
Description:
1 Rows Receptacle Bulk White 5 Positions Free Hanging (In-Line) Female Socket Crimp DF57AH PBT
Quantity:
In Stock : 7209
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DF57AH-5S-1.2C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Contact Material
    Bronze
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Housing Material
    PBT
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    DF57AH
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Connector Type
    Receptacle
  • Number of Positions
    5
  • Color
    White
  • Number of Rows
    1
  • Voltage - Rated
    50V
  • Fastening Type
    Swing Lock
  • Contact Type
    Female Socket
  • Pitch
    0.047 1.20mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    2A