  • DF40JC-80DP-0.4V(53)
DF40JC-80DP-0.4V(53)
advertisement
Manufacturer No:
DF40JC-80DP-0.4V(53)
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
HK JDW NO:
355-DF40JC-80DP-0.4V(53)
Package:
Description:
Plug, Outer Shroud Contacts Tape & Reel (TR) 2 Rows 0.016 0.40mm Surface Mount 80 Positions DF40 Gold
Step5Bar-code shipping tag
DF40JC-80DP-0.4V(53)
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    DF40
  • Part Status
    Active
  • Connector Type
    Plug, Outer Shroud Contacts
  • Number of Positions
    80
  • Number of Rows
    2
  • HTS Code
  • Pitch
    0.016 0.40mm
  • Contact Finish
    Gold
  • Contact Finish Thickness
    2.00μin 0.051μm
  • Height Above Board
    0.045 1.14mm
  • Stack Height (Mating)
    2mm