  • DF38076RH10V
DF38076RH10V
advertisement
Manufacturer No:
DF38076RH10V
HK JDW NO:
668-DF38076RH10V
Package:
80-BQFP
Datasheet:
Description:
52KB 52K x 8 FLASH H8/300H 16-Bit Microcontroller H8® H8/300H SLP Series DF38076 80 Pin 10MHz 80-BQFP
Quantity:
In Stock : 2037
Step5Bar-code shipping tag
DF38076RH10V
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    80-BQFP
  • Number of Pins
    80
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    H8® H8/300H SLP
  • Published
    2006
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    10MHz
  • Base Part Number
    DF38076
  • Interface
    I2C, IrDA, SCI
  • Memory Size
    52kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    55
  • RAM Size
    2K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.7V~3.6V