  • DF3029F25V
DF3029F25V
advertisement
Manufacturer No:
DF3029F25V
HK JDW NO:
668-DF3029F25V
Package:
100-BFQFP
Datasheet:
Description:
512KB 512K x 8 FLASH H8/300H 16-Bit Microcontroller H8® H8/300H Series DF3029 100 Pin 25MHz 100-BFQFP
Step5Bar-code shipping tag
DF3029F25V
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    100-BFQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    H8® H8/300H
  • Published
    2004
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    25MHz
  • Base Part Number
    DF3029
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Interface
    SCI
  • Memory Size
    512kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    70
  • RAM Size
    16K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V