  • DF2636F20V
DF2636F20V
advertisement
Manufacturer No:
DF2636F20V
HK JDW NO:
668-DF2636F20V
Package:
128-BFQFP
Datasheet:
Description:
128KB 128K x 8 FLASH H8S/2600 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2600 Series DF2636 128 Pin 20MHz 128-BFQFP
Quantity:
In Stock : 47
Step5Bar-code shipping tag
DF2636F20V
  • Package / Case
    128-BFQFP
  • Number of Pins
    128
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Published
    2010
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    DF2636
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Interface
    CAN, SCI
  • Memory Size
    128kB
  • Number of I/O
    72
  • RAM Size
    4K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    4.5V~5.5V