  • DF2633RTE28V
DF2633RTE28V
advertisement
Manufacturer No:
DF2633RTE28V
HK JDW NO:
668-DF2633RTE28V
Package:
120-TQFP
Datasheet:
Description:
256KB 256K x 8 FLASH H8S/2600 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2600 Series DF2633 120 Pin 28MHz 120-TQFP
Quantity:
In Stock : 16424
Step5Bar-code shipping tag
DF2633RTE28V
  • Package / Case
    120-TQFP
  • Number of Pins
    120
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Published
    2006
  • Frequency
    28MHz
  • Base Part Number
    DF2633
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Interface
    I2C, IrDA, SCI
  • Memory Size
    256kB
  • Number of I/O
    73
  • RAM Size
    16K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V