  • DF2376VFQ33V
DF2376VFQ33V
advertisement
Manufacturer No:
DF2376VFQ33V
HK JDW NO:
668-DF2376VFQ33V
Package:
144-LQFP
Datasheet:
Description:
384KB 384K x 8 FLASH H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2300 Series DF2376 33MHz 144-LQFP
Quantity:
In Stock : 1780
Step5Bar-code shipping tag
DF2376VFQ33V
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    144-LQFP
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2006
  • Series
    H8® H8S/2300
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    33MHz
  • Base Part Number
    DF2376
  • Interface
    I2C, IrDA, SCI
  • Memory Size
    384kB
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    96
  • RAM Size
    30K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V