  • DF2372RVLP34V
DF2372RVLP34V
advertisement
Manufacturer No:
DF2372RVLP34V
HK JDW NO:
668-DF2372RVLP34V
Package:
145-TFLGA
Datasheet:
DF2372RVLP34V
Description:
256KB 256K x 8 FLASH H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2300 Series DF2372 145 Pin 34MHz 145-TFLGA
Quantity:
In Stock : 13402
Step5Bar-code shipping tag
DF2372RVLP34V
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    145-TFLGA
  • Number of Pins
    145
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    H8® H8S/2300
  • Published
    2009
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    34MHz
  • Base Part Number
    DF2372
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Interface
    I2C, IrDA, SCI
  • Memory Size
    256kB
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    96
  • RAM Size
    32K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V