  • DF2367VF33WV
DF2367VF33WV
advertisement
Manufacturer No:
DF2367VF33WV
HK JDW NO:
668-DF2367VF33WV
Package:
128-BFQFP
Datasheet:
Description:
384KB 384K x 8 FLASH H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2300 Series DF2367 128 Pin 33MHz 128-BFQFP
Quantity:
In Stock : 265
Step5Bar-code shipping tag
DF2367VF33WV
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    128-BFQFP
  • Number of Pins
    128
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Series
    H8® H8S/2300
  • Published
    2008
  • Part Status
    Active
  • Frequency
    33MHz
  • Base Part Number
    DF2367
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Interface
    I2C, IrDA, SCI
  • Memory Size
    384kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    83
  • RAM Size
    24K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V