  • DF2345TE20V
DF2345TE20V
advertisement
Manufacturer No:
DF2345TE20V
HK JDW NO:
668-DF2345TE20V
Package:
TQFP
Datasheet:
DF2345TE20V
Description:
Microcontroller 100 Pin 20MHz TQFP
Quantity:
In Stock : 12
Step5Bar-code shipping tag
DF2345TE20V
  • Frequency
    20MHz
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Interface
    SCI
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Memory Size
    128kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    71
  • RAM Size
    4kB
  • Memory Type
    FLASH
  • Peripherals
    POR, PWM, WDT
  • Watchdog Timer
    Yes
  • Access Time
    20 μs
  • Data Bus Width
    16b
  • Number of Timers/Counters
    8
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    TQFP
  • Number of Pins
    100
  • Published
    2006
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C