  • DF2258FA13V
DF2258FA13V
advertisement
Manufacturer No:
DF2258FA13V
HK JDW NO:
668-DF2258FA13V
Package:
100-BFQFP
Datasheet:
DF2258FA13V
Description:
256KB 256K x 8 FLASH H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2200 Series DF2258 100 Pin 13MHz 100-BFQFP
Quantity:
In Stock : 17375
Step5Bar-code shipping tag
DF2258FA13V
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    100-BFQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Series
    H8® H8S/2200
  • Published
    2006
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Frequency
    13MHz
  • Base Part Number
    DF2258
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Interface
    I2C, SCI
  • Memory Size
    256kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    72
  • RAM Size
    16K x 8
  • Memory Type
    FLASH, ROM
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.7V~3.6V