  • DF2215CUTE24V
DF2215CUTE24V
advertisement
Manufacturer No:
DF2215CUTE24V
HK JDW NO:
668-DF2215CUTE24V
Package:
120-TQFP
Datasheet:
Description:
256KB 256K x 8 FLASH H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2200 Series DF2215 120 Pin 24MHz 120-TQFP
Quantity:
In Stock : 4
Step5Bar-code shipping tag
DF2215CUTE24V
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    120-TQFP
  • Number of Pins
    120
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Series
    H8® H8S/2200
  • Published
    2010
  • Part Status
    Obsolete
  • Frequency
    24MHz
  • Base Part Number
    DF2215
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Interface
    SCI, USB
  • Memory Size
    256kB
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    68
  • RAM Size
    16K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.7V~3.6V