  • DF2211CUNP24V
DF2211CUNP24V
advertisement
Manufacturer No:
DF2211CUNP24V
HK JDW NO:
668-DF2211CUNP24V
Package:
64-VFQFN
Datasheet:
Description:
64KB 64K x 8 FLASH H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2200 Series DF2211 64 Pin 24MHz 64-VFQFN
Quantity:
In Stock : 14079
Step5Bar-code shipping tag
DF2211CUNP24V
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Package / Case
    64-VFQFN
  • Number of Pins
    64
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Published
    2008
  • Series
    H8® H8S/2200
  • Part Status
    Active
  • Frequency
    24MHz
  • Base Part Number
    DF2211
  • Interface
    SCI, UART, USB
  • Memory Size
    64kB
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    37
  • RAM Size
    8K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.7V~3.6V