  • DF2144FA20IV
DF2144FA20IV
advertisement
Manufacturer No:
DF2144FA20IV
HK JDW NO:
668-DF2144FA20IV
Package:
100-BFQFP
Datasheet:
DF2144FA20IV
Description:
128KB 128K x 8 FLASH H8S/2000 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2100 Series DF2144 100 Pin 20MHz 5V 100-BFQFP
Quantity:
In Stock : 161
Step5Bar-code shipping tag
DF2144FA20IV
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    100-BFQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2006
  • Series
    H8® H8S/2100
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    100
  • Subcategory
    Microcontrollers
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    DF2144
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Power Supplies
    5V
  • Interface
    IrDA, SCI
  • Memory Size
    128kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    74
  • RAM Size
    4K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    4V~5.5V