  • DF2117RVPT20HV
DF2117RVPT20HV
advertisement
Manufacturer No:
DF2117RVPT20HV
HK JDW NO:
668-DF2117RVPT20HV
Package:
144-TQFP
Datasheet:
Description:
160KB 160K x 8 FLASH H8S/2600 16-Bit Microcontroller H8® H8S/2100 Series DF2117R 144 Pin 20MHz 144-TQFP
Quantity:
In Stock : 14042
Step5Bar-code shipping tag
DF2117RVPT20HV
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    144-TQFP
  • Number of Pins
    144
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    H8® H8S/2100
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Frequency
    20MHz
  • Base Part Number
    DF2117R
  • Interface
    I2C, SCI
  • Memory Size
    160kB
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    112
  • RAM Size
    8K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V