  • DESD33A102KA2B
DESD33A102KA2B
advertisement
Manufacturer No:
DESD33A102KA2B
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DESD33A102KA2B
Package:
Radial
Datasheet:
DESD33A102KA2B
Description:
1nF Ceramic Capacitor 10% -30/+20% ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 1734
Step5Bar-code shipping tag
DESD33A102KA2B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -30/+20% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Composition
    Ceramic
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    4.5mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Temperature Characteristics Code
    D
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    3518
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    11.9888mm
  • Length
    9mm