  • DESD32VS2SOQ-7
DESD32VS2SOQ-7
advertisement
Manufacturer No:
DESD32VS2SOQ-7
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-DESD32VS2SOQ-7
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
Description:
DATALINE PROTECTION PP SOT23 T&R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DESD32VS2SOQ-7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Supplier Device Package
    SOT-23-3
  • Mfr
    Diodes Incorporated
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 150°C (TJ)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive, CAN, HDMI, USB
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    34V
  • Power - Peak Pulse
    200W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    4A (8/20μs)
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    50V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    32V (Max)
  • Unidirectional Channels
    2
  • Capacitance @ Frequency
    36pF @ 1MHz