  • DEHR33F681KN3A
DEHR33F681KN3A
advertisement
Manufacturer No:
DEHR33F681KN3A
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DEHR33F681KN3A
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
DEHR33F681KN3A
Description:
DEH 680pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.433Dia 11.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 5460
Step5Bar-code shipping tag
DEHR33F681KN3A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    DEH
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage, Low Dissipation Factor
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    R
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    R
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3150V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4324
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm
  • Length
    11mm