  • DEHR33F102KB3B
DEHR33F102KB3B
advertisement
Manufacturer No:
DEHR33F102KB3B
HK JDW NO:
535-DEHR33F102KB3B
Datasheet:
DEHR33F102KB3B
Description:
DEH 1000pF Ceramic Capacitor ±10% R 0.512Dia 13.00mm -25°C~125°C 2 Terminations High Voltage, Low Dissipation Factor Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 14998
Step5Bar-code shipping tag
DEHR33F102KB3B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.512Dia 13.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3150V
  • Size Code
    5124
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm
  • Length
    13mm