  • DEHR33D561KA3B
DEHR33D561KA3B
advertisement
Manufacturer No:
DEHR33D561KA3B
HK JDW NO:
535-DEHR33D561KA3B
Datasheet:
DEHR33D561KA3B
Purchasing and Inquiry
DEHR33D561KA3B Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.354Dia 9.00mm.Temperature coefficient of resistance consists of the change in electrical resistance of a substance with respect to each degree change in temperature, and it is R.The unit can operate at 2kV Volts DC - Rated DC.A capacitor's lead pitch is simply the spacing between adjacent threads, which is the value of 7.5mm.
DEHR33D561KA3B Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm
with R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 2kV
DEHR33D561KA3B Applications
There are a lot of Murata Electronics DEHR33D561KA3B applications of ceramic capacitors.
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
DEHR33D561KA3B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -25°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage, Low Dissipation Factor
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    560pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Length
    25mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    3520
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm