  • DEBF33A472ZA2B
DEBF33A472ZA2B
advertisement
Manufacturer No:
DEBF33A472ZA2B
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DEBF33A472ZA2B
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
DEB 4.7nF Ceramic Capacitor 80% -80/+30% ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 2570
Step5Bar-code shipping tag
DEBF33A472ZA2B
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    DEB
  • Tolerance
    80%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -80/+30% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Length
    25mm
  • Temperature Characteristics Code
    F
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    2816
  • Voltage
    1kV
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    10.0076mm
  • Length
    7mm