  • DEBE33D472ZN2A
DEBE33D472ZN2A
advertisement
Manufacturer No:
DEBE33D472ZN2A
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DEBE33D472ZN2A
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
DEBE33D472ZN2A
Description:
DEB 4700pF Ceramic Capacitor -20% +80% E 0.433Dia 11.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 9825
Step5Bar-code shipping tag
DEBE33D472ZN2A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Material
    Ceramic
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    DEB
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • Temperature Coefficient
    E
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    5mm
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    E
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    4320
  • Voltage
    2kV
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm
  • Length
    11mm