  • DEBB33F101KDDB
DEBB33F101KDDB
advertisement
Manufacturer No:
DEBB33F101KDDB
HK JDW NO:
535-DEBB33F101KDDB
Datasheet:
DEBB33F101KDDB
Description:
DEB 100pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.197Dia 5.00mm -25°C~85°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 9758
Step5Bar-code shipping tag
DEBB33F101KDDB
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    B
  • Composition
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    3.15kV
  • Depth
    6mm
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3150V
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Size Code
    2024
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.315 8.00mm