  • DEA202450BT-1294C1-H
DEA202450BT-1294C1-H
advertisement
Manufacturer No:
DEA202450BT-1294C1-H
HK JDW NO:
769-DEA202450BT-1294C1-H
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
RF Filter Band Pass 2450MHz 2412MHz to 2484MHz 1.35dB 50Ohm SMD 4Pin 0805 T/R
Step5Bar-code shipping tag
DEA202450BT-1294C1-H
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.053W 2.00mmx1.35mm
  • Part Status
    Active
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Frequency
    2.45GHz Center
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.25XH0.8 (mm)/L0.079XB0.049XH0.031 (inch)
  • Bandwidth
    72MHz
  • Filter Type
    Band Pass
  • Insertion Loss
    1.35dB
  • Output Impedance
    50Ohm Ω
  • Input Impedance
    50Ohm
  • Length
    2mm
  • Height (Max)
    0.032 0.80mm