  • DE2B3KY681KB2BM01
DE2B3KY681KB2BM01
advertisement
Manufacturer No:
DE2B3KY681KB2BM01
HK JDW NO:
535-DE2B3KY681KB2BM01
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
DE2B3KY681KB2BM01
Description:
KY 680pF 250VAC Ceramic Capacitor ±10% B 0.315Dia 8.00mm -40°C~125°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 16926
Step5Bar-code shipping tag
DE2B3KY681KB2BM01
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KY
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    B
    Ceramic
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    B
    600 μm
  • Size Code
    3220
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm
  • Length
    8mm