  • DE2B3KH681KN3A
DE2B3KH681KN3A
advertisement
Manufacturer No:
DE2B3KH681KN3A
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DE2B3KH681KN3A
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
DE2B3KH681KN3A
Description:
KH 680pF 250VAC Ceramic Capacitor ±10% B 0.354Dia 9.00mm -25°C~85°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 8529
Step5Bar-code shipping tag
DE2B3KH681KN3A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    KH
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    B
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • HTS Code
  • Capacitance
    680pF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    7mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    3528
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    250V
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm
  • Length
    9mm