  • DE21XKY220JA2BM01
DE21XKY220JA2BM01
advertisement
Manufacturer No:
DE21XKY220JA2BM01
HK JDW NO:
535-DE21XKY220JA2BM01
Description:
DE2 22pF Ceramic Capacitor 5% -1000 ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 12624
Step5Bar-code shipping tag
DE21XKY220JA2BM01
    Select All
  • Lifecycle Status
    DISCONTINUED (Last Updated: 5 months ago)
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    DE2
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -1000 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    20°C
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Length
    25mm
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    10.9982mm