  • DE21XKY150JN3AM02
DE21XKY150JN3AM02
advertisement
Manufacturer No:
DE21XKY150JN3AM02
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DE21XKY150JN3AM02
Package:
Radial
Datasheet:
DE21XKY150JN3AM02
Description:
DE2 15pF 250V Ceramic Capacitor 5% -1000 ppm/°C 2 Terminations Radial
Quantity:
In Stock : 7083
Step5Bar-code shipping tag
DE21XKY150JN3AM02
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Series
    DE2
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -1000 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn/Cu)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    25°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    250V
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 250
  • HTS Code
  • Capacitance
    15pF
  • Packing Method
    TAPE
  • Depth
    5mm
  • Voltage - Rated AC
    300V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Temperature Characteristics Code
    SL
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    3220
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    10.9982mm
  • Length
    8mm