  • DE1E3KX222MA4BP01F
DE1E3KX222MA4BP01F
advertisement
Manufacturer No:
DE1E3KX222MA4BP01F
HK JDW NO:
535-DE1E3KX222MA4BP01F
Package:
Radial, Disc
Purchasing and Inquiry
DE1E3KX222MA4BP01F Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.354Dia 9.00mm.Temperature coefficient of resistance refers to the change in electrical resistance of a substance per degree change in temperature, with E being the highest temperature coefficient.The lead pitch of a capacitor is simply the distance (spacing) between adjacent threads, and its pitch is 10.0076mm.
DE1E3KX222MA4BP01F Features
a size/dimension of 0.354Dia 9.00mm
with E being the highest temperature coefficient
DE1E3KX222MA4BP01F Applications
There are a lot of Murata Electronics DE1E3KX222MA4BP01F applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
DE1E3KX222MA4BP01F
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KX
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    E
  • Voltage - Rated
    300VAC
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    E
  • Multilayer
    No
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.472 12.00mm