  • DE1B3KX331KB4BP01F
DE1B3KX331KB4BP01F
advertisement
Manufacturer No:
DE1B3KX331KB4BP01F
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DE1B3KX331KB4BP01F
Package:
Radial, Disc
Description:
KX 330pF 300VAC Ceramic Capacitor ±10% B 0.276Dia 7.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 3515
Step5Bar-code shipping tag
DE1B3KX331KB4BP01F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 5 months ago)
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    KX
  • Size / Dimension
    0.276Dia 7.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    B
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    300VAC
  • Capacitance
    330pF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Lead/Base Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm