  • DE11XRA220KN4AP01F
DE11XRA220KN4AP01F
advertisement
Manufacturer No:
DE11XRA220KN4AP01F
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-DE11XRA220KN4AP01F
Package:
Radial, Disc
Description:
DE1 22pF 300VAC Ceramic Capacitor ±10% SL 0.236Dia 6.00mm -40°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 16304
Step5Bar-code shipping tag
DE11XRA220KN4AP01F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 5 months ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    DE1
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    300VAC
  • Capacitance
    22pF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.354 9.00mm