  • DCP4P051007GD4KSC9
DCP4P051007GD4KSC9
advertisement
Manufacturer No:
DCP4P051007GD4KSC9
HK JDW NO:
864-DCP4P051007GD4KSC9
Package:
Radial - 4 Leads
Description:
10μF Film Capacitor ±10% Radial - 4 Leads PC Pins 1100V 1.1kV-DC Polypropylene (PP), Metallized
Quantity:
In Stock : 236
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
DCP4P051007GD4KSC9
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Package / Case
    Radial - 4 Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    1.634Lx0.787W 41.50mmx20.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    1100V 1.1kV
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7.2mOhm
  • Lead Spacing
    1.476 37.50mm
  • Height Seated (Max)
    1.555 39.50mm