  • DCP4L052007GD2KYSD
DCP4L052007GD2KYSD
advertisement
Manufacturer No:
DCP4L052007GD2KYSD
HK JDW NO:
864-DCP4L052007GD2KYSD
Package:
Datasheet:
Description:
20μF Film Capacitor 10% Radial 700V-DC
Step5Bar-code shipping tag
DCP4L052007GD2KYSD
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Capacitance
    20μF
  • Voltage - Rated DC
    700V
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6.2mOhm
  • Height
    39.5mm
  • Length
    41.5mm
  • Width
    20mm