  • DCP4I057507KD4KYSD
DCP4I057507KD4KYSD
advertisement
Manufacturer No:
DCP4I057507KD4KYSD
HK JDW NO:
864-DCP4I057507KD4KYSD
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
75μF Film Capacitor 10% Radial Radial
Step5Bar-code shipping tag
DCP4I057507KD4KYSD
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    600V
  • Capacitance
    75μF
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    3mOhm
  • Height
    55mm
  • Length
    41.5mm
  • Width
    40mm