  • DCP4I052507GD2KYSD
DCP4I052507GD2KYSD
advertisement
Manufacturer No:
DCP4I052507GD2KYSD
Manufacturer:
WIMA
HK JDW NO:
864-DCP4I052507GD2KYSD
Package:
Datasheet:
Description:
25μF Film Capacitor 10% Radial 450V-DC
Quantity:
In Stock : 193
Step5Bar-code shipping tag
DCP4I052507GD2KYSD
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    25μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    37.5mm
  • Dielectric
    PP
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5mOhm
  • Height
    39.5mm
  • Length
    41.5mm
  • Width
    20mm