  • DC0001/01-H48-2K-0.1
DC0001/01-H48-2K-0.1
advertisement
Manufacturer No:
DC0001/01-H48-2K-0.1
Manufacturer:
t-Global Technology
HK JDW NO:
788-DC0001/01-H48-2K-0.1
Package:
Description:
THERM PAD 39.70MM X 26.67MM RED
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DC0001/01-H48-2K-0.1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Material
    Silicone
  • Shape
    Rhombus
  • Series
    H48-2K
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Die-Cut Pad, Sheet
  • Color
    Red
  • Usage
    TO-3
  • Shelf Life
    24 Months
  • Shelf Life Start
    Date of Purchase
  • Outline
    39.70mm x 26.67mm
  • Thermal Conductivity
    1.8W/m-K
  • Thickness
    0.0039 0.100mm