  • DASLTE500NFG
DASLTE500NFG
advertisement
Manufacturer No:
DASLTE500NFG
Manufacturer:
PulseLarsen Antennas
HK JDW NO:
664-DASLTE500NFG
Package:
Datasheet:
DASLTE500NFG
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DASLTE500NFG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Power - Max
    50W
  • Gain
    2dBi, 6dBi, 8dBi
  • Frequency Range
    698MHz~960MHz 1.71GHz~2.17GHz 2.3GHz~2.7GHz 4.9GHz~5.9GHz
  • RF Family/Standard
    Cellular, WiFi
  • Antenna Type
    Dome
  • VSWR
  • Number of Bands
    4
  • Frequency Group
    Wide B
  • Frequency (Center/Band)
    829MHz 1.94GHz 2.5GHz 5.4GHz
  • Height (Max)
    4.590 116.59mm
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Series
    PIMinator™
  • Feature
    Cable - 500mm