  • DAL50W-1200-42-T
DAL50W-1200-42-T
advertisement
Manufacturer No:
DAL50W-1200-42-T
Manufacturer:
ERP Power, LLC
HK JDW NO:
268-DAL50W-1200-42-T
Package:
Datasheet:
DAL50W-1200-42-T
Description:
Quantity:
In Stock : 100
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
DAL50W-1200-42-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -10°C~40°C
  • Series
    DAL (50W)
  • Size / Dimension
    5.21Lx1.20W x 0.81 H 132.2mmx30.6mmx20.7mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Constant Current
  • Power (Watts)
    50W
  • Termination Style
    Terminal Block
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB, CE, cULus, ENEC, FCC
  • Efficiency
    90%
  • Voltage - Input (Max)
    277VAC
  • Voltage - Input (Min)
    120VAC
  • Current - Output (Max)
    1.2A
  • Voltage - Output
    28V~42V