  • DA1206D301R-00
DA1206D301R-00
advertisement
Manufacturer No:
DA1206D301R-00
HK JDW NO:
449-DA1206D301R-00
Package:
1206 (3216 Metric), Array, 8 PC Pad
Datasheet:
DA1206D301R-00
Description:
FERRITE BEAD 300 OHM 1206 4LN
Step5Bar-code shipping tag
DA1206D301R-00
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Series
    DA
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • Number of Lines
    4
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    400mOhm
  • Current Rating (Max)
    400mA
  • Impedance @ Frequency
    300Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    75V
  • Output Impedance
    300Ohm Ω
  • Height
    787.4μm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm