  • D6417709SF133BV
D6417709SF133BV
advertisement
Manufacturer No:
D6417709SF133BV
HK JDW NO:
668-D6417709SF133BV
Package:
208-LQFP
Datasheet:
Description:
ROMless SH-3 32-Bit Microcontroller SuperH® SH7700 Series D6417709S 208 Pin 133MHz 208-LQFP
Quantity:
In Stock : 8220
Step5Bar-code shipping tag
D6417709SF133BV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    208-LQFP
  • Number of Pins
    208
  • Operating Temperature
    -20°C~75°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    SuperH® SH7700
  • Published
    2003
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Frequency
    133MHz
  • Base Part Number
    D6417709S
  • Pin Count
    208
  • Interface
    EBI/EMI, IrDA, SCI
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    96
  • RAM Size
    16K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.65V~2.05V