  • D55342K07B250DRWSV
D55342K07B250DRWSV
advertisement
Manufacturer No:
D55342K07B250DRWSV
HK JDW NO:
873-D55342K07B250DRWSV
Description:
Military, MIL-PRF-55342, RM1206 Series, Thin Film, 250Ohms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
D55342K07B250DRWSV
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Military, MIL-PRF-55342, RM1206
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    250Ohms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm