  • D55342K07B10D0RS2
D55342K07B10D0RS2
advertisement
Manufacturer No:
D55342K07B10D0RS2
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-D55342K07B10D0RS2
Package:
1206
Datasheet:
Description:
Thick Film, 10Ohm, 1%,
Quantity:
In Stock : 5600
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
D55342K07B10D0RS2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Package / Case
    1206
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    250mW
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    1.6mm
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Length
    3.18mm