  • D55342H07B110ERWS
D55342H07B110ERWS
advertisement
Manufacturer No:
D55342H07B110ERWS
Manufacturer:
Vishay Dale
HK JDW NO:
873-D55342H07B110ERWS
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
D55342H07B110ERWS
Description:
Military, MIL-PRF-55342, RM1206 Series, Thin Film, 110kOhms, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
D55342H07B110ERWS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Supplier Device Package
    1206
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    Military, MIL-PRF-55342, RM1206
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Military, Non-Inductive
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    110kOhms
  • Composition
    Thin Film
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm