  • D55342E07B47B0TWI
D55342E07B47B0TWI
advertisement
Manufacturer No:
D55342E07B47B0TWI
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-D55342E07B47B0TWI
Package:
Molded
Datasheet:
Description:
47kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
D55342E07B47B0TWI
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    Wraparound
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    47kOhm
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    250mW
  • Length
    3.2mm