  • D55342E07B30H0RWI
D55342E07B30H0RWI
advertisement
Manufacturer No:
D55342E07B30H0RWI
HK JDW NO:
873-D55342E07B30H0RWI
Datasheet:
D55342E07B30H0RWI
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Military, MIL-PRF-55342, RM1206 Series, Thin Film, 30kOhm, 0.25W 1/4W, ±2%, -55°C~150°C
Step5Bar-code shipping tag
D55342E07B30H0RWI
    1206 (3216 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    30kOhm
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Construction
    Rectangular
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Working Voltage
    100V
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm