  • D55342E07B305BRT1
D55342E07B305BRT1
advertisement
Manufacturer No:
D55342E07B305BRT1
HK JDW NO:
873-D55342E07B305BRT1
Datasheet:
D55342E07B305BRT1
Step5Bar-code shipping tag
D55342E07B305BRT1
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    305kOhms
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Max Power Dissipation
    250mW
  • Military Standard
    MIL-PRF-55342
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm