  • D4E146-AA07-22
D4E146-AA07-22
advertisement
Manufacturer No:
D4E146-AA07-22
Manufacturer:
ebm-papst Inc.
HK JDW NO:
241-D4E146-AA07-22
Package:
Datasheet:
D4E146-AA07-22
Description:
Blowers Centrifugal, 146mm 230VAC, 450CFM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
D4E146-AA07-22
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Flanges
  • Weight
    7.7lbs 3.5kg
  • Material - Frame
    Steel
  • Series
    D4E146
  • Size / Dimension
    Rectangular/Rounded - 206mm Lx219mm H 146mm Dia
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    230VAC
  • Power Rating
    116W
  • Current Rating (Amps)
    0.510A
  • Max Power Dissipation
    116W
  • Current Rating
    510mA
  • Frequency
    50Hz